Co buty mówią o człowieku?

2023-03-06
Co buty mówią o człowieku?

Czy buty świadczą o nas samych?

Obuwie od setek lat jest obowiązkowym elementem naszego ubioru, który zapewnia komfort chodzenia, jak i chroni stopy przed uszkodzeniami. Niewątpliwie są też ważną częścią składową każdej stylizacji, która poniekąd definiuje nasz styl, ale także naszą osobowość. W filmie „Forrest Gump” główny bohater opowiada: „Mama mawiała, że z butów można wiele wyczytać. Dokąd dana osoba idzie, gdzie była”. W istocie jest to część każdego outfitu, która w sposób szczególny przyciąga spojrzenia. Dlatego niezwykle ważne jest to, aby wykorzystywać modele czyste i niezniszczone. W ten sposób buty mówią o nas, że jesteśmy osobami schludnymi, dbającymi o każdy detal stylizacji. Wielu specjalistów od ubioru zwraca na to uwagę także w kontekście spraw biznesowych – istotne jest nie tylko co i jak mówimy, ale także jak to, jak się prezentujemy. Warto przytoczyć przykład sektora finansowego i ubezpieczeń. Osoby niedbające o czystość obuwia i schludność ubioru dają wyraźnie negatywny sygnał odbiorcom, że mogą nie być zdolne to zadbania o powierzone im pieniądze. Czyste buty nie odwracają uwagi od tego, co mówimy, dlatego, jeżeli chcemy być postrzegani jako osoby zorganizowane oraz schludne, zwracajmy uwagę na dbałość o stan tego elementu naszej garderoby.

Zadbaj o nienaganną czystość obuwia

Niezależnie od tego, jaki typ obuwia wykorzystujemy, każdy z nich powinien prezentować się nienagannie. W przypadku eleganckich modeli wykonanych ze skóry należy zwrócić uwagę na to, aby do ich czyszczenia wykorzystywać jedynie dedykowane preparaty, a najlepiej wilgotną ściereczkę do przecierania butów z zanieczyszczeń. Aby nadać im dodatkowego blasku, dobrze jest użyć wosku lub barwną pastę, które dodatkowo tworzą warstwę impregnującą na powierzchni materiału, chroniącą przed wilgocią. To samo dotyczy obuwia casualowego, z którego korzystamy na co dzień. W większości przypadków powstają one z eko skóry, którą można doczyścić z wykorzystaniem łagodnych detergentów, na przykład mydła i wilgotnej ściereczki lub gąbki. Tutaj również możemy zastosować preparaty impregnujące, ograniczające osadzanie się zanieczyszczeń. Dokonujmy także regularnych przeglądów obuwia – jeśli tylko zauważymy rozklejenie, czy rozerwanie elementów, oddajmy je do naprawy. Dobry stan obuwia również świadczy o nas pozytywnie.

Pamiętaj o dopasowaniu butów do okazji

Równie istotna jest także kwestia zastosowania obuwia odpowiedniego do okazji. Na co dzień, ale także na spotkania w gronie przyjaciół i znajomych możemy spokojnie założyć sneakersy lub trampki. Są one bardzo wygodne, a przy tym ze względu na swój design sprawdzają się podczas niezobowiązujących, nieco luźniejszych spotkań. Sprawa wygląda zupełnie inaczej w przypadku oficjalnych uroczystości rodzinnych (komunia, ślub, pogrzeb itp.), jak również w sytuacjach biznesowych, ale także w trakcie konferencji oraz egzaminów. Nasz ubiór powinien być wtedy odpowiednio stonowany, a buty utrzymane w identycznym tonie.

Zobacz nasze produkty i sprawdź inne artykuły blogowe:

- Buty sportowe damskie

- Sneakersy damskie

- Buty wsuwne slip on

- Jak uporządkować buty w szafie?

- Gdzie trzymać buty w małym mieszkaniu?

- Czy można chodzić w butach bez wkładki?

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 5177 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-21
Szybka obsługa zamówienia.
2024-06-20
Jestem zadowolona z realizacji zamówienia:-)
pixel