Gdzie trzymać buty w małym mieszkaniu?

2023-02-03
Gdzie trzymać buty w małym mieszkaniu?

Jak dobrze przechowywać obuwie w niewielkim mieszkaniu?

Małe mieszkania stwarzają nam ograniczone możliwości przechowywania, niemniej istnieje szereg praktycznych wskazówek, które można zastosować nawet na niewielkiej przestrzeni. Niezwykle ważne jest jednak to, by utrzymywać porządek, co pozwoli wykorzystać każdy wolny fragment wolnego miejsca. Miejsce do przechowywania może być wyodrębnione dzięki wykonanym przez stolarza szafkom, czy zabudowie aż pod sam sufit, ale także przy wykorzystaniu powszechnie dostępnych gadżetów, które przydadzą się w każdym domu. Garść praktycznych wskazówek zawarliśmy w poniższym artykule, do którego lektury zachęcamy!

Wykorzystaj objętość szafy z 100 procentach

W małych mieszkaniach wykorzystuje się do maksimum każdy wolny fragment powierzchni. Warto zatem rozważyć montaż szafy pod zabudowę, na przykład do przedpokoju, która wypełni wnęki, a przy tym nada wnętrzom stylowego wyrazu. Wewnątrz możemy zamontować półki na buty, jednak co istotne, dobrze jest zastosować przezroczyste plastikowe pudełka otwierane w sposób identyczny, co szuflady. Dzięki temu w łatwy sposób znajdziemy interesującą nas parę obuwia i wyciągniemy je bez konieczności wybierania całego stosu. Identyczne rozmiary opakowań znacznie ułatwiają przechowywanie w taki sposób, aby wykorzystać całą przestrzeń. Jeżeli mamy do dyspozycji szafę z otwieranymi drzwiczkami, to dodatkowo można zastosować specjalny wieszak tekstylny zawieszany po wewnętrznej stronie. Ten sposób najlepiej sprawdza się w przypadku najczęściej używanych modeli, ponieważ w większości przypadków nie ma możliwości włożenia tam całego pudełka.

Wybierz do przedpokoju szafkę-siedzisko

W każdym przedpokoju konieczne jest wydzielenie miejsca do siedzenia, gdzie w wygodny sposób będzie można włożyć buty. Dobre siedzisko okaże się niezbędne, warto jednak wybrać takie, które będzie miało możliwość przechowywania. Mają one odpowiednio wzmacnianą konstrukcję, aby wytrzymały większe obciążenia, większość z nich otwiera się w wygodny sposób za pomocą uchylanych drzwiczek. Równie dobrze sprawdzają się także artykuły z otwartą konstrukcją, gdzie na górze jest miękkie siedzisko, a pod spodem dwie metalowe półeczki, na których możemy postawić buty noszone najczęściej.

Rozważ stworzenie pawlacza w mieszkaniu

Niegdyś w małych mieszkaniach tworzono tak zwane pawlacze, czyli szafki umieszczane pod sufitem (najczęściej nad drzwiami wejściowymi). Przez wiele lat były uważane za przeżytek i relikt PRL-u, ale coraz częściej powraca się do tego rozwiązania, dodatkowo taki pawlacz może prezentować się bardzo stylowo w przedpokoju. W ten sposób można trzymać buty głównie po zakończeniu sezonu lub modele, które rzadko używamy, ponieważ dostanie się do szafki wymaga wsparcia się na stołku lub drabinie. Idealnie sprawdza się to w kawalerkach, czy małych, dwupokojowych mieszkaniach.

Zobacz dostępne artykuły i zapoznaj się z innymi wpisami z naszego bloga:

- Obuwie damskie

- Białe trampki na platformie

- Sneakersy vintage

- Jak nosić trepy?

- Do jakich butów nie nosić rajstop?

- Komu pasują workery?

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 4934 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Wszystko sprawnie. Miła i błyskawiczna obsługa
2024-05-18
Buty klapki fajne ale niefokladnie są zrobione aplikacje.
pixel