Jak uporządkować buty w szafie?

2023-02-15
Jak uporządkować buty w szafie?

Dokonaj przeglądu obuwia

Odpowiednia organizacja poszczególnych modeli obuwia w szafie pozwala utrzymać porządek, przy jednoczesnej dbałości o ich stan, dzięki czemu będą mogły nam posłużyć przez bardzo długi czas. Jest to istotne nie tylko w przypadku małych mieszkań, gdzie każdy wolny fragment przestrzeni jest na wagę złota, ale także tam, gdzie mamy znacznie większą ilość powierzchni do wykorzystania. Podstawa uporządkowania to wykonanie tak zwanego przeglądu. Określmy zatem, które obuwie nadaje się do dalszego chodzenia, czy przypadkiem nie wymaga naprawy. Należy również rozgraniczyć obuwie wykorzystywane w sezonie jesienno-zimowym oraz wiosenno-letnim. Dzięki temu możemy mieć pod ręką akurat wykorzystywane modele, a te, których akurat nie używamy możemy odłożyć w głąb lub na górę szafy.

Czy w szafie trzymamy obuwie w pudełkach, czy luzem?

Do uporządkowania butów w szafie możemy wykorzystać wiele sposobów. Najczęściej stawiamy na ich przechowywanie w pudełkach, które dołączone są do zakupu. Dzięki temu każda para chroniona jest przed ewentualnym odkształceniem i ma przeznaczone dla siebie miejsce. Ten sposób znacznie ułatwia uporządkowanie, bo pudełka możemy stawiać jedno nad drugim. Jeżeli nasza szafa jest obszerna i ma zastosowane półki, możemy spokojnie trzymać je luzem. Należy jednak zwrócić uwagę, że nie powinno stawiać się na butach kolejnej pary, ponieważ cholewka może się odkształcić lub zarysować.

Utrzymuj stale porządek i czystość w szafie

Warto zwrócić uwagę na to, aby w szafie stale utrzymywać porządek, ale także i czystość. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam się wyciągało każdą parę, która będzie miała swoje wyznaczone miejsce. Równie istotne jest także to, aby do szafy chować wyłącznie czyste obuwie. Wpływa to także na ich stan – wtedy wystarczy wyciągnąć je z półki, czy pudełka, ponieważ będą od razu nadawały się do chodzenia.

Jak uchronić każdy z modeli przed odkształcaniem?

Podczas uporządkowywania obuwia należy zwrócić uwagę także na to, aby każda para chroniona była przed odkształceniem. Podstawa to zapewnienie im dostatecznej ilości miejsca. Dlatego nie zaleca się układania bezpośrednio jednej pary nad drugą. Równie istotne jest także to, aby przygotować buty do przechowywania, na przykład z zastosowaniem prawideł, które zapobiegną pogłębianiu się naturalnie powstających zagnieceń pomiędzy noskiem a przyszwą. Możemy wykorzystać również zwinięte gazety umieszczane wewnątrz. Szczególnie sprawdza się to w przypadku modeli wykonanych ze skóry naturalnej. W ten sposób zachowują one swój kształt i dobrze prezentują się przez długi czas.

Zobacz produkty z naszej oferty i zapoznaj się z innymi wpisami blogowymi:

- Sneakersy damskie

- Dad shoes

- Mokasyny damskie

- Do czego niebieski sweter?

- Co zamiast szpilek do sukienki?

- Czym grozi chodzenie w za małych butach?

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 5158 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
obsługa expresowa , niezwykle szybka dostawa !!!!
2024-06-14
Wszystko w najlepszym porządku.
pixel