Jaka podeszwa się nie ślizga?

Sprawdź, jaka podeszwa się nie ślizga
Wybrany przez nas model obuwia powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Oznacza to, że nie powinien powodować otarć, zapewniać komfort noszenia i co ważne – ich podeszwa nie powinna się ślizgać. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie przewrócimy się na śliskiej posadzce w obiektach zamkniętych, czy na oblodzonych chodnikach. Zatem jaka podeszwa się nie ślizga? Należy wymienić tutaj zwłaszcza podeszwy wykonane z gumy i kauczuku, które mają właściwości antypoślizgowe i amortyzują wstrząsy oddziałujące na stawy podczas chodzenia. Warto dodać, że poszczególne modele butów możemy różnicować w zależności od ich przeznaczenia i rodzaju podeszwy. Dlatego poniżej poruszamy również temat, jaka podeszwa się nie ślizga w różnych typach obuwia, a także co zrobić, żeby buty się nie ślizgały.
- Komplet czapka i komin damski
Podeszwa, która się nie ślizga jest podstawą w butach wykorzystywanych podczas uprawiania sportu na hali
Antypoślizgowa podeszwa odgrywa szczególną rolę w przypadku butów przeznaczonych do zawodowego, jak i amatorskiego uprawiania sportu w przestrzeniach zamkniętych, na przykład na halach sportowych. Coraz częściej stosuje się w nich elastyczną posadzkę ograniczającą ryzyko poślizgnięcia się, jednakże wciąż dominują klasyczne parkiety, które lakierowane zwiększają możliwość upadku w wyniku poślizgnięcia. Dlatego niezwykle ważne jest to, aby podeszwa wybranych butów się nie ślizgała. Takie rozwiązanie jest powszechne w obuwiu oferowanym przez topowe marki sportowe. Ich podeszwy nie tylko się nie ślizgają, ale wpływają również na komfort w czasie biegu, czy podskoków. Wpływa to nie tylko na wyniki sportowe, ale także na bezpieczeństwo użytkowników, którzy nie ślizgają się po parkiecie, przez co spada ryzyko powstawania urazów.
- Sportowe buty zimowe damskie
Jak wybrać dobre buty zimowe, których podeszwa się nie ślizga?
Należy zwrócić uwagę również na to, jaka podeszwa się nie ślizga, w odniesieniu do butów zimowych. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę to, jaka aura panuje o tej porze roku. Ujemne temperatury mogą doprowadzić do oblodzenia chodników, dlatego obuwie zimowe powinno być wyposażone w podeszwę, która się nie ślizga. Najczęściej jest ona gumowa lub kauczukowa, ma grubość minimum 1,5 centymetra i specjalne wyżłobienia, które zwiększają przyczepność do podłoża.
Co zrobić, żeby buty się nie ślizgały?
Co ciekawe, istnienie kilka sposobów na to, co zrobić, aby buty się nie ślizgały. Wiele osób na podeszwy przykleja niewielkie porcje silikonu, który nie zaburza komfortu chodzenia, ale zwiększa właściwości antypoślizgowe podeszew. Jeśli buty wykorzystywane w przestrzeniach zamkniętych mają śliskie podeszwy, możemy wykorzystać produkt dostępny w większości damskich kosmetyków, a mianowicie lakier do włosów! Panie spryskują nimi między innymi szpilki, aby ich podeszwa się nie ślizgała. Ponadto na rynku dostępne są specjalne elastyczne przylepce naklejane na podeszwy, co świetnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku butów zimowych, które mają śliską podeszwę.
Zobacz także: