Czym uzupełnić ubytki w podeszwie?

2022-10-04
Czym uzupełnić ubytki w podeszwie?

Sprawdź, czym uzupełnić ubytki w podeszwie

Buty z czasem ulegają zużyciu, co jest naturalną konsekwencją ich użytkowania. Pod wpływem chodzenia między podeszwą a podłożem dochodzi do tarcia, przez co materiał powlekający spodnią część obuwia ulega przetarciom, które mogą doprowadzić do powstawania ubytków. Czasami również czynniki atmosferyczne odgrywają tutaj ogromną rolę – oblodzone chodniki posypane solą mają duży udział w postawaniu uszkodzeń butów. Ich podeszwa może na przykład pękać lub łuszczyć się. W skrajnych przypadkach w podeszwach butów mogą powstać dziury wywołane kontaktem z ostrymi przedmiotami. Dlatego ważne jest częste monitorowanie stanu naszego obuwia, aby można było uzupełnić ubytki możliwie jak najszybciej, dzięki czemu ograniczymy dalsze niszczenie butów. Zatem czym uzupełnić ubytki w podeszwie? Garść praktycznych wskazówek prezentujemy w poniższym artykule.

- Sportowe buty zimowe damskie

- Buty sportowe damskie

- Sneakersy zimowe damskie

Zelówka jest najczęściej wykorzystywanym elementem do uzupełniania ubytków w podeszwie

Podeszwy butów najczęściej ulegają uszkodzeniom w przedniej części buta, zwłaszcza w miejscu, gdzie zaczyna się śródstopie. W tym miejscu stopa styka się podłożem największą swoją powierzchnią, dlatego z czasem podeszwa ściera się i robi coraz cieńsza. Jeśli dostrzeżemy ubytek tego rodzaju, trzeba działać szybko, ponieważ jeśli podeszwa zetrze się całkowicie, koszt naprawy butów może przewyższyć koszt ich zakupu. Takie ubytki doskonale uzupełniają tak zwane zelówki. Są to gumowe lub skórzane elementy, które umieszcza się od czubka buta do połowy długości buta lub do momentu, gdy rozpoczyna się obcas. Wszystko zależy od tego, jak podeszwa buta jest skonstruowana. Zelówki zazwyczaj mocuje się w przypadku pojawienia się ubytków w obuwiu eleganckim – oksfordach, mokasynach i brogsach.

- Sneakersy damskie

- Buty zimowe damskie

- Obuwie damskie

Co jeszcze jest potrzebne do uzupełnienia ubytków w podeszwie?

Poza zelówkami do uzupełniania ubytków w podeszwie stosuje się także różnego typu łatki naklejane na powierzchnię uszkodzeń. Bardzo ważne jest, aby dobrze oczyścić buty, w czym pomocny może okazać się papier ścierny. Poza tym warto zaopatrzyć się w klej do klejenia butów oraz ścisk stolarski. Dedykowany klej pozwala na przyklejenie łatek uzupełniających ubytki w podeszwie, a dzięki ściskom będzie można dobrze przymocować klejone elementy.

- Trampki ocieplane damskie

- Śniegowce damskie

- Traperki damskie

Chcesz uzupełnić ubytki w podeszwie? Powierz swoje obuwie zaufanemu szewcowi!

Drobne ubytki w podeszwie możemy uzupełnić samodzielnie, jeśli jednak są one większe lub nie mamy doświadczenia w dokonywaniu napraw butów, dobrze jest oddać je do szewca. Przede wszystkim oceni on stopień uszkodzeń i dobierze odpowiednie materiały, które pozwolą uzupełnić ubytki w podeszwie. Warto zaznaczyć, że szewc kompleksowo zadba o nasze obuwie, naprawiając podeszwę z wysoką precyzją.

Zobacz także:

- Czy sneakersy na koturnie są wygodne?

- Jakie buty do zimowych ubrań?

- W jakich stylizacjach możesz wykorzystać granatowe sneakersy damskie?

- Jak wyglądają sneakersy?

- Czy sneakersy pasują do koszuli?

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 4364 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-23
Buty super,cena również.
2024-02-23
W miarę szybka dostawa zamówienia, zgodna z terminem. Wszystko poszło bez żadnych komplikacji.
pixel