Jak zabezpieczyć obcasy przed ścieraniem?

2023-03-20
Jak zabezpieczyć obcasy przed ścieraniem?

Dlaczego obcasy się ścierają?

Z czasem obuwie ulega ścieraniu, czy innym uszkodzeniom, które wynikają z ich naturalnego użytkowania, co dotyczy szczególnie modeli często przez nas noszonych. Wynika to z faktu, że podeszwa butów w trakcie chodzenia z każdym stawianym krokiem pociera o podłoże, co skutkuje postępującą degradacją materiału. W jeszcze większym stopniu podatne są na to modele na obcasie, ponieważ ten element może utknąć w różnego typu nieszczelnościach na chodnikach – między płytami, czy kostką chodnikową. Wtedy wystający obcas może o nie ocierać, co prowadzi do powstawania nieestetycznych rys. Zdecydowanie warto działać prewencyjnie, dzięki czemu ulubiona para butów będzie nas cieszyć przez dłuższy czas. Poniżej przygotowaliśmy praktyczny poradnik, jak zabezpieczyć obcasy przed ścieraniem, zachęcamy do lektury!

Proste sposoby na zabezpieczania butów na obcasie przed ścieraniem

W przypadku obcasów zawsze warto działać prewencyjnie, dzięki czemu jesteśmy w stanie uniknąć trwałych uszkodzeń, które trudno będzie nam zamaskować. Przede wszystkim pamiętajmy o stosowaniu preparatów integrujących, oczywiście dedykowanych konkretnemu materiałowi budującemu cały but. Nie zapominajmy o tym, że powinno być to poprzedzone dokładnym doczyszczeniem obuwia, najlepiej za pomocą wilgotnej ściereczki lub gąbki, którą przetrzemy buty. Najbardziej newralgicznym miejscem każdego modelu jest oczywiście obcas. Co ciekawe, istnieją specjalne przezroczyste folie, które nakleja się w dolnej części wspomnianego elementu, tuż nad flekiem. Taka folia nie rzuca się w oczy, a obuwie będzie ochronione przed zarysowaniem podczas spacerowania po miejskich uliczkach. Eksperci obuwniczy polecają także zastosowanie pasty do butów, którą zamaskujemy drobne uszkodzenia. Jednakże w tym przypadku należy postępować bardzo ostrożnie, ponieważ pasta może nieco odcinać się od koloru obuwia. Dlatego tę metodę dobrze jest przetestować na przykład na czarnych modelach.

Kiedy warto udać się do szewca?

Buty na obcasie ścierają się także w miejscu podeszwy mniej więcej na wysokości śródstopia, gdzie kładzie się największy nacisk stopy na podłoże. Wtedy dobrze jest udać się do szewca, który na spodzie zamontuje zelówkę. Jest to element wzmacniający podeszwę pod względem mechanicznym. Dodatkowo szewc może także wymienić fleki, dzięki czemu chroni się obcas przed dalszymi uszkodzeniami.

Sprawdź inne wpisy blogowe i dostępne produkty:

- Obuwie damskie

- Buty sportowe damskie

- Trampki damskie

- Co to jest zelówka?

- Z czego robi się obcasy?

- Jak dopasować damskie buty zimowe na obcasie do stylizacji?

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 5321 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-19
Bardzo dobrze,szybka wysyłka
2024-07-18
Szybka wysyłka
pixel