Czy nowe swetry należy prać przed założeniem?

2023-09-27
Czy nowe swetry należy prać przed założeniem?

Nowe swetry przed założeniem należy wyprać, podobnie jak każdy nowy egzemplarz zakupionego ubrania. Wynika to z kilku kwestii:

  • Nowe swetry utrwalane są środkami chemicznymi, takimi jak formaldehyd, mocznik oraz środki konserwujące. Stosowane są do tego, aby mogły minimalizować ryzyko powstawania zagnieceń lub pomagać je usunąć. Takie środki mogą jednak podrażnienia skóry lub wywołać alergie. Pranie nowych swetrów usuwa te substancje, dzięki czemu są bezpieczniejsze do noszenia.
  • Swetry w sklepach i butikach mierzone są przez różne osoby, dlatego mogą na nich pozostać bakterie, pot, a nawet wszy, czy świerzb, których należy się pozbyć przed pierwszym założeniem na siebie ubrania.
  • Każdy wyprodukowany sweter stworzony jest z materiałów o dużej zawartości barwników, dzięki którym prezentują się doskonale, ale jednocześnie mogą one powodować podrażnienia skóry lub wysypki, dlatego dobrze jest je wyprać w odpowiednich środkach, zanim założymy je na siebie.

Jak prawidłowo prać nowe swetry przed założeniem?

Pranie przed pierwszym założeniem ma istotny wpływ na nasz komfort noszenia, jak i bezpieczeństwo, ponieważ w ten sposób ograniczamy rozwój chorób skóry, czy alergii. Należy jednak mieć na uwadze, iż powinno dbać się o nie w taki sposób, aby jednocześnie nie uległy one uszkodzeniu. Warto zatem zastosować się do kilku praktycznych wskazówek dotyczących czyszczenia nowych swetrów przed założeniem:

  • Podstawa to właściwe odczytywanie metek – znajdziemy tam wszelkie informacje dotyczące sposobu czyszczenia, które przewidział producent ubrania.
  • Czyszczenie najlepiej jest przeprowadzić ręcznie, najlepiej bez innych ubrań również przeznaczonych do czyszczenia tą metodą.
  • Na początku dobrze jest namoczyć sweter w ciepłej, ale nie gorącej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu, najlepiej dedykowanego do danego materiału, na przykład wełny. Jeżeli woda będzie zbyt gorąca, może dojść do skurczenia ubrania.
  • Sweter pozostawiamy na kilka-kilkadziesiąt minut, aby woda z detergentem dobrze wniknęła w strukturę materiału. Następnie możemy przystąpić do czyszczenia. W tym celu partie materiału wyciskamy, ale nie trzemy, ponieważ może to doprowadzić do rozciągnięcia i zmechacenia ubrania.
  • Po zakończonym czyszczeniu nowy sweter rozwieszamy na płasko, na przykład na suszarce na wannę, aby woda mogła swobodnie odciec z ubrania. W ten sposób minimalizujemy także ryzyko powstawania odkształceń swetra.

Wybierz efektowne i trwałe swetry damskie

Niezależnie od tego, czy nowy sweter kupujemy w butiku stacjonarnym, czy internetowym, dobrze jest go odpowiednio wyprać przed założeniem. Warto także zwracać uwagę na to, aby były one wykonane z wysokiej klasy materiałów, co będzie wpływało na trwałość i efektowny design ubrania. Tego rodzaju produkty oferuje butik Escoli – paniom polecamy najmodniejsze modele swetrów, w tym oversize’owe, czy rozpinane, w których każda kobieta z pewnością będzie wyglądać zjawiskowo każdego dnia!

Poznaj produkty z naszej oferty i przeczytaj inne wpisy blogowe:

- Swetry damskie

- Kolorowe swetry damskie

- Swetry damskie w paski

- Swetry damskie z rękawem 3/4

- Kiedy zacząć nosić świąteczne swetry?

- Swetry należy składać, czy wieszać na wieszak?

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 5125 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-13
Ok
2024-06-10
Piękny komplet na lato Polecam
pixel