Swetry należy składać, czy wieszać na wieszak?

2023-09-04
Swetry należy składać, czy wieszać na wieszak?

Swetrów nie powinno się wieszak na wieszakach, ale składać i trzymać w szafie na półce. Wieszaki już po niedługim czasie mogą spowodować rozciągnięcie materiału, głównie w ramionach. Jest to spowodowane przez materiały, z jakich wykonane są tego rodzaju elementy garderoby. Akryl, wełna, kaszmir, czy dzianina są dosyć podatne na rozciąganie – końcówki po lewej i prawej stronie wieszaka już po kilku godzinach mogą pozostawić na tkaninie nieestetyczne odkształcenia, które będą trudne do usunięcia, gdyż jak wiadomo, większości swetrów nie powinno się prasować. Ponadto ciężar ubrania sprawia, że po powieszeniu na wieszaku materiał stopniowo opada ku dołowi, co wywołuje odkształcenie ubrania zarówno na długość, jak i szerokość. Swetry najlepiej jest złożyć w prostokąt lub kwadrat i układać jeden na drugim, począwszy od najszerszego, kończąc na najmniejszych elemencie garderoby.

Jak powiesić sweter na wieszaku, aby nie rozciągnął się w ramionach?

Swetry można wieszać na wieszakach pod warunkiem, że są dostosowane do przechowywania tego rodzaju elementu garderoby. Takie akcesoria mają szersze ramiona, przez co zbytnio się nie odkształcają, dzięki czemu swetry zachowują swój kształt przez dłuższy czas. Co ciekawe, istnieje sprytny trick, pozwalający na wieszanie swetrów, jednak w sposób niestandardowy, który nie powoduje jego odkształcenia:

  • Na początku konieczne jest złożenie swetra wzdłuż na pół tak, aby obie części równo do siebie przylegały.
  • Następnie przepuszczamy oba złożone rękawy prze jedno z ramion wieszaka, a większą część materiału przewieszamy przez drugie ramię.
  • Obie partie materiału przepuszczamy na drugą stronę, zahaczając o poziomy element, dzięki czemu sweter nie spadnie z wieszaka.

Wspomniany sposób nie jest trudny, jednak wymaga nieco uwagi. Niemniej pozwala zachować ubranie w doskonałym stanie. Warto mieć także na uwadze, iż pomiędzy poszczególnymi ubraniami powinien być zachowany odpowiedni odstęp, aby nie powstawały na nich nieestetyczne zagniecenia.

Wybierz wytrzymały i odporny na odkształcenia damski sweter

Dobry sweter powinien przetrwać w naszej szafie przez kilka sezonów, na co wpływ ma sposób ich przechowywania, a także skład materiału. Panie znajdą w internetowym butiku Escoli ponadczasowe elementy garderoby, w tym kardigany zarówno krótkie, jak i długie, a także oversize’owe modele zakładane przez głowę. Nasze swetry to połączenie stylu z komfortem noszenia, dlatego doskonale sprawdzą się w szafie każdej kobiety przez wiele lat.

Poznaj dostępne produkty i przeczytaj inne wpisy z bloga:

- Swetry damskie

- Kolorowe swetry damskie

- Kardigany damskie krótkie

- Swetry damskie oversize

- Co ubrać do świątecznego swetra?

- Czy swetry z akrylu są ciepłe?

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 4939 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Towar zgodnie z oczekiwaniami
2024-05-18
Buty klapki fajne ale niefokladnie są zrobione aplikacje.
pixel