Kategorie
 
 
 
 
 

Trampki męskie

 
 
FILTROWANIE
 
 
 
 
 

Trampki męskie - sposób na świeży, oryginalny i luźny styl

Jeszcze kilka czy nawet kilkanaście lat temu trampki męskie utożsamiane były wyłącznie z zajęciami sportowymi na sali gimnastycznej czy akcją obowiązkowych butów zmiennych w szkole. Zwyczajowo trampki występowały w kolorze czarnym z białą gumową podeszwą i sznurówkami – zgodnie zresztą z historią ich powstania, o czym pokrótce później. Obecnie ów trampki urosły w randze. Trampki męskie to po prostu rodzaj obuwia tekstylnego, konkurującego i to całkiem skutecznie nawet z tradycyjnymi skórzanymi butami męskimi czy butami sportowymi męskimi potocznie nazywanych „adidasami”.Trampki męskie noszone są tym samym zarówno przez młodszych wiekiem jak i przez dojrzałych mężczyzn. Nie ma tu absolutnie żadnych ograniczeń wiekowych, ważnym jest, aby buty trampki męskie idealnie komponowały się z resztą stylizacji. Niepodważalnym argumentem jest to, iż uzupełnienie stylizacji - choćby tej najbardziej eleganckiej - męskimi trampkami, przełamuje umiejętnie nadmierną sztywność czy powagę stylizacji i odejmuje sporo lat w całokształcie wizerunku.

Formalny i nieformalny styl a trampki męskie – propozycje połączenia

Moda męska jest bardzo otwarta i warto z nią eksperymentować. Nie bój się łączyć trampek męskich zarówno z luźnym stylem jak i z tym bardziej oficjalnym w swoich codziennych stylizacjach. To właśnie ten jeden element – trampki męskie – może przesądzić o oryginalności ubioru. Otóż trampki mogą dodać niesztampowości stylizacji i tym samym wprowadzą powiew świeżości i młodości w wizerunek męski. Zarówno formalne stylizacje do pracyjak i te sportowe czy też po prostu luźne na co dzień, będą świetnie prezentować się w zestawieniu z trampkami wmęskim stylu. Zwłaszcza białe męskie trampki czy też czarne to modowa "kropka nad i" dla usportowienia poważnej stylizacji. Polecamy też ponadczasowe połączenie – wspomniane trampki męskie czarne bądź białe z klasycznymi jeansami męskimi i koszulką polo czy gładkim T-shirtem to ponadczasowy hit – o czym więcej poniżej.

Uliczny styl męski - trampki za kostkę i co dalej?

Trampki męskie to też uliczny styl. Tu - co do zasady - pasują najlepiej. Załóż trampki męskie za kostkę zwłaszcza do jeansów, szortów czy spodni typu joggery i osiągniesz luźny, swobodny styl na spacer, na randkę czy wyjście z przyjaciółmi. Do tego, jako górną część odzieży męskiej dopasuj T-shirt z ciekawym nadrukiem czy funkcjonalną bluzę z kapturem, dobierz luźną czapkę na głowę i stylizacja gotowa. Nie bój się też kolorowych trampek, w modzie ulicznej już nie tylko czarne czy białe męskie trampki mają prawo istnienia, ale też cała gama kolorów.

"Basic" męskiego stylu, czyli trampki i krótka historia ich dużej popularności

Może i zaskoczy to czytelnika, ale trampki męskie to obuwie z wyjątkowo długoletnią tradycją historyczną. Wywodzą się z USA, wymyślone zostały przez firmę Marquisa M. Converse - którego nazwisko jest współcześnie znane zarówno nastolatkom,studentom jak dorosłym -na przełomie XIX i XX wieku. Początkowo trampki męskie byłyto buty wyłącznie koszykarzy amerykańskich z gwiazdą na kostce, która to oto przetrwała do lat dzisiejszych jako logo twórcy trampek – zwane AllStars. Gumowa gruba podeszwa plus czarny płócienny materiał wierzchni to jak klasyk modowy. Tego typu trampki męskie to basic każdej garderoby.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pełna (Desktop) wersja