Jak rozbić nowe buty? Wygodne obuwie w kilku prostych krokach

Kategorie
 
 
 
 
 

Jak rozbić nowe buty? Wygodne obuwie w kilku prostych krokach

Zapewne choć raz zdarzyło ci się kupić nowe buty, które pomimo, że powinny pasować idealnie – ostatecznie okazały się za małe. Nic straconego! Na szczęście są sposoby na skuteczne rozbijanie butów. Dowiedz się więc, jak rozbić buty i ciesz się ulubionym obuwiem każdego dnia. Rozbijanie butów to bardzo przydatna umiejętność. Powód? Podobny scenariusz zna wielu z nas: kupiliście nowe buty cisną, piją w palce i są niewygodne w noszeniu? Naucz się, jak rozbić nowe buty, by idealnie dopasowały się do twojej stopy.

Jak rozbić buty?

Pewnie słyszeliście o sposobach naszych babć na rozbijanie butów. Zbyt ciasne obuwie mocno wypychały namoczonymi w spirytusie gazetami. To jednak nie wszystko - jeszcze nie tak dawno bardzo popularnym sposobem było również zakładanie na nogi mokrych skarpet, następnie butów – i tak ubranymi, urządzanie sobie spacerów po całym domu. Jaki był efekt? Różny. Na szczęście – obecnie nie ma już takiej potrzeby. W sklepie z odzieżą online znajdziemy przynajmniej kilka łatwo dostępnych akcesoriów – stworzonych po to, by bezpiecznie rozbić nowe buty w zaciszu swojego domu. Świetnym sposobem na rozbicie za ciasnych butów jest użycie prawideł. Koniecznie wybierzcie te wykonane z drewna z możliwością regulowania długości – są skuteczne i kosztują jedyne kilkadziesiąt złotych. Jeśli pomimo wszystko, z jakiegoś względu ta metoda was nie przekonuje – wybierzcie się do szewca, który w swoim zakładzie przy pomocy specjalistycznych przyrządów wykona z waszymi butami cuda.

Czy da się rozchodzić nowe buty?

Jak rozbić nowe buty, gdy okazały się za małe? Wiele osób powie bez chwili zastanowienia: rozchodzić! Niestety, noszenie zbyt ciasnego obuwia męskiego i obuwia damskiego może okazać się nie tylko bolesne, ale również opłakane w skutkach dla stanu twoich stóp. Jak się jednak okazuje, zbyt ciasne buty rzeczywiście da się rozchodzić – uprzednio spryskując ich wnętrze dostępnym w dobrych sklepach obuwniczych – specjalnym preparatem do rozciągania obuwia.

Jak rozbić szpilki?

W sklepie nowe szpilki zdawały się pasować idealnie, za to w domu przyprawiły cię niemalże o odciski? To jeszcze nie powód, by się z nimi pożegnać. Jednym ze znanych sposobów na rozbicie za małych szpilek jest napełnienie foliowych woreczków wodą, zawiązanie ich szczelnie – następnie, włożenie tak przygotowanego obuwia na kilka godzin do zamrażalnika. Woda, zmieniając stan skupienia, zwiększy objętość i nieznacznie poszerzy materiał twojego obuwia. Po takim zabiegu na pewno będzie ci o wiele wygodniej.

Jak widzisz, odrobinę zbyt małe, nowe buty, to nie koniec świata. Nawet bardzo niewygodne obuwie zasługuje na drugą szansę. Jak widzisz - są przecież sprawdzone sposoby na to, by stały się tak wygodne – jak twoja druga skóra.

Zobacz także: męskie buty sportowe, męskie buty zimowe, klapki męskie, damskie buty zimowe, śniegowce damskie, damskie trapery, buty sportowe damskie, tenisówki damskie, klapki damskie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pełna (Desktop) wersja