Jak łączyć kolory ubrań?

Kategorie
 
 
 
 
 

Jak łączyć kolory ubrań?

Klasyczne zestawy kolorystyczne zawsze są w trendach

Kiedy brakuje nam pomysłu jak połączyć ubrania pod względem kolorystycznym, warto pamiętać o jednej zasadzie – klasyka zawsze się obroni. Barwy o podobnej tonacji, czy odcieniu stworzą spójną całość. Stąd też propozycja zestawienia ze sobą kremowej koszulki z cygaretkami o ciepło-beżowym zabarwieniu. Decydując się na wręcz ikoniczne połączenia barw warto zadbać o to, aby wszystkie elementy stroju ze sobą współgrały. Przy tego typu zestawieniach niemal zawsze stylizacja okazuje się trafionym pomysłem. Zamiast tradycyjnego biało-czarnego stroju w oficjalnych sytuacjach możemy pozwolić sobie na szarość łączoną z granatem. Jeżeli pragniemy ubrać się klasycznie, warto mieć na uwadze ilość konkretnych odcieni – dla nieprzytłaczającego nas efektu wybierajmy maksymalnie trzy kolory, które przewiną się w stroju. Odpowiednio skomponowany zestaw ubrań doda nam pewności siebie, podkreślając przy tym nasze atuty. Przed dokonaniem zakupu dobrze jest zastanowić się, jakie barwy najlepiej podkreślają cechy naszego wyglądu. Klasyczne podejście do łączenia kolorów zapewni nam nienaganny i jednocześnie schludny efekt końcowy.

Nowoczesne podejście do łączenia barw

Obecnie w trendach jest właściwie wszystko. Stąd też możliwość łączenia ze sobą pozornie niepasujących do siebie kolorów. Kontrastujące ze sobą barwy mogą zagwarantować nam efekt podobny do tych, które widujemy na pokazach mody wielkich światowych projektantów. Takie zestawienia są domeną osób odważnych, które nie boją się wyróżnić z tłumu. Jeżeli pragniemy zestawić ze sobą coś, co pozornie ze sobą nie współgra, dobrze jest mieć na uwadze to, co chcemy ukryć, a co podkreślić w odniesieniu do naszej figury. Tak też, jeżeli naszym atutem jest górna część sylwetki, jaskrawożółta koszulka stworzy intrygującą całość z ciemnozielonymi krótkimi spodenkami. We wszystkim potrzebny jest umiar, także w kompletowaniu stroju, dlatego lepiej nie zestawiać ze sobą więcej niż dwóch kontrastujących odcieni. Zabawa modą umożliwia nam odnalezienie swojego unikalnego stylu, co oznacza, że nawet to, co pozornie nie tworzy spójnej całości może nas definiować. Nowoczesne podejście do trendów, biorące pod uwagę łączenie kontrastujących kolorów może okazać się dla nas ogromną przyjemnością i źródłem niesłabnącej radości.

Jakie połączenia kolorów są aktualnie modne?

Moda zmienia się niezwykle szybko. Co sezon najbardziej cenieni projektanci proponują nam zupełnie nowe połączenia kolorystyczne. Chociaż mogłoby wydawać się, że obecnie wszystkie chwyty są dozwolone, istnieją zestawienia, które są szczególnie popularne. Za przykład mogą posłużyć odcienie pastelowe – utrzymane w podobnej tonacji, łączą się ze sobą tworząc strój idealny na wiosnę i lato. Marynarka w odcieniu pudrowego różu będzie ciekawie współgrać z jasnożółtą koszulą, nadając strojowi nonszalanckiego i radosnego wydźwięku. Jeszcze do niedawna zestaw składający się z czerni i grantu wydawał się modowym błędem, jednak teraz całkowicie wpisuje się w panujące trendy. Ten przykład doskonale pokazuje jak bardzo postrzeganie łączenia barw ewoluuje na przestrzeni lat. Do bardziej stonowanych propozycji można zaliczyć beże i karmelowe tony składające się na nowoczesną elegancję. Inspiracji dotyczących łączenia barw jest naprawdę wiele. Przydatną wskazówką jest decydowanie się na odcień występujący we wzorze jednego z ubrań – dzięki temu prostemu zabiegowi zachowamy pożądaną spójność. Ważne jest, aby w danym połączeniu czuć się dobrze, wtedy możemy być pewni, że otoczenie pozytywnie nas odbierze.

Koniecznie zobacz między innymi nasze: buty sportowe damskiebuty sportowe męskiebluzy z kapturem męskiebluzy damskiekombinezony damskieswetry męskiegolfy damskie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pełna (Desktop) wersja