Wiązanie sznurówek - różne sposoby

2021-07-31
Wiązanie sznurówek - różne sposoby

WIĄZANIE SZNURÓWEK - CZYLI RÓŻNE METODY SZNUROWANIA

Wiązanie sznurówek może wydawać się drobnostką i wyłącznie akcentem w całej stylizacji. Nierzadko jest jednak całkiem inaczej, bowiem sposób wiązania sznurówek może rzutować nawet na charakter całej stylizacji. Poprzez odpowiednie sznurowanie możemy dodać stylizacji zadziornego charakteru, romantycznego looku, sportowego stylu itp. Różne sposoby wiązania sznurówek, czyli według rożnych technik mogą być znakomitym sposobem na metamorfozę obuwia, odświeżenie looku.

Dodatkowo rynek oferuje nam różnorodne sznurowadła, w wielu wersjach kolorystycznych. Na wiosnę 2021 warto to wykorzystać. Sznurowadła najczęściej dotyczą obuwia sportowego, tenisówek, ale także sznurowanych botków, zwłaszcza tych aktualnie bardzo modnych o charakterze militarnym, z masywną i traperową podeszwą.

JAKIE KOLORY SZNUROWADEŁ WARTO WYBRAĆ NA SEZON WIOSENNO-LETNI 2021 ROKU?

Polecamy zaopatrzyć się w sznurowadła w kolorach natury. Postaw na modne odcienie beżów, cieliste, nude kolory, a także na brązową kolorystykę. Oczywiście standardowe kolory sznurówek, jak: biel i czerń są obowiązkową pozycją. Mogą jednak występować w innej odsłonie, np.: jako atłasowe, satynowe tasiemki. Dodadzą – nawet sportowemu obuwiu damskiemu - romantycznego wizerunku. Na wakacyjny czas polecamy również wiązanie sznurówek w neonowych kolorach czy też bardzo kolorowych i przyciągających uwagę.

POZNAJ KILKA SPRAWDZONYCH I NIETRUDNYCH TECHNIK WIĄZANIA SZNURÓWEK

Najprostszym i najpopularniejszym sposobem wiązania sznurówek jest przeplatanie drobno na krzyż. Sposób ten wydaje się najbardziej tradycyjny i uniwersalny.

Drugą ciekawą i nie trudną techniką jest wiązanie sznurówek na tzw. „paski”. Dzięki tej technice powstają równoległe do siebie paski, co wygląda bardzo elegancko. Sprawdzi się np. w wiązanych botkach za kostkę.

Bardziej urozmaiconą wersją klasycznego wiązania sznurówek na drobny krzyż jest przeplatanie ich na „duży krzyż”. W tej technice sznurowanie rozpoczyna się tradycyjnie, ale po każdym kolejnym skrzyżowaniu sznurówkę prowadzimy od spodu przez dziurkę znajdującą się tuż nad nią.

Kolejnym i niebanalnym wiązaniem sznurówek jest metoda „na drabinkę”. Technika ta daje ciekawy, odrobinę artystyczny look. Na czym polega? Generalnie schemat jest następujący:

Krok 1: sznurówka przewleczona od spodu przez obie dziurki;

Krok 2: końce sznurówek przeciągamy prostopadle do góry, przez sąsiadujące ze sobą otwory;

Krok 3: koniec jednej sznurówki przeciągnąć przez jej przeciwległy fragment, ułożony pionowo, który powstanie przez przewleczenie sznurówki z pierwszej do drugiej dziurki

Krok 4: następnie ten sam koniec sznurówki włożyć prostopadle do trzeciej dziurki;

Krok 5: Analogiczny proces powtórzyć z drugim końcem sznurówki.

Drabinkowa metoda wiązania sznurówek jest znakomitym rozwiązaniem dla trampek czy sneakersów. Metod wiązania sznurowadeł jest naprawdę bez liku. Nazwy technik sznurowania najlepiej obrazują zakładany efekt końcowy, np.:

- sznurowanie butów na skos;

- sznurowanie metodą na szachownicę;

- sznurowanie typu „linie bez wiązania”;

- sznurowanie jak zamek błyskawiczny;

- sznurowanie – pętle i inne.

Wiązanie sznurówek w różnych metodach okazuje się być trafnym sposobem na podkreślenie wiosennej stylizacji.

Przeczytaj również:

Botki na wiosnę 2021

Pranie butów w pralce

Jak wyczyścić buty zamszowe?

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 4403 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-01
Wszystko ok
2024-03-01
Buty są mega wygodne, rozmiar zgodny z opisem. Polecam
pixel