W jakich branżach wykorzystuje się klapki do pracy?

2021-10-27
W jakich branżach wykorzystuje się klapki do pracy?

Większość klapek do pracy stosowanych jest jako ochronne obuwie w placówkach ochrony zdrowia i ośrodkach badawczych. Chętnie sięgają po nie także osoby pracujące w przedszkolach i żłobkach. Wygodne klapki do pracy zapewnią wysoki komfort nawet przez cały dzień, a kolorowe warianty pozwolą poczuć się stylowo w miejscu pracy.

Klapki damskie do pracy w szpitalu

Osoby pracujące w organach ochrony zdrowia – przychodniach, klinikach i szpitalach muszą posiadać specjalne ubranie robocze, jak również obuwie, na przykład klapki do pracy. W takim przypadku niekoniecznie chronią one przed zabrudzeniem stóp – wygodne klapki do pracy służą przede wszystkim pokonywaniu znacznych odległości podczas dyżuru. Przeważnie wykorzystywane tam klapki damskie do pracy występują w białym kolorze, ale trend ten przełamywany jest przez obuwie w innych, wyrazistych odcieniach.

Jakie klapki do pracy sprawdzą się w laboratorium?

Klapki do pracy stosowane w laboratoriach muszą spełniać wiele wymogów, które są niezwykle istotne z punktu widzenia ochrony zdrowia, a nawet życia. Dotyczy to głównie laboratoriów chemicznych, bakteriologicznych oraz biologii molekularnej, gdzie może dojść do rozlania odczynników na stopy. Z tego powodu damskie klapki do pracy muszą zakrywać jej przednią część. Dobrej jakości klapki do pracy posiadają również pasek zakładany za piętę, który ogranicza ryzyko zsunięcia się obuwia ze stopy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klapek do pracy stojącej?

Osoby pracujące w zakładach produkcyjnych i przetwórczych sporą część doby spędzają w pozycji stojącej. Niezwykle ważny jest zatem dobór odpowiednich klapek do pracy stojącej. Muszę one być przede wszystkim wygodne, a także ograniczać obciążenia kości i stawów oraz całych kończyn dolnych. Takie klapki do pracy stojącej muszą ponadto spełniać odpowiednie normy, w tym dotyczące zakrywania przedniej części stopy czy wyposażania obuwia w specjalne podeszwy zapobiegające poślizgnięciu się na podłodze.

Wygodne klapki damskie do pracy, które nie obciążają kości i stawów

Osoby spędzające wiele czasu w pozycji stojącej, a także te spędzające wiele czasu w ruchu pieszym powinny zdecydować się na wybór wygodnych damskich klapek do pracy. Polecane są zwłaszcza tak zwane modele „kolebkowe”, które posiadają specjalnie ukształtowaną podeszwę. Takie klapki damskie do pracy bardzo dobrze stabilizują palce stóp oraz podbicie, ograniczając tym samym obciążenia stóp, a w konsekwencji także dolnych partii kręgosłupa.

Kapcie do pracy polecane jako zamiennik dla butów na obcasie

Wielogodzinne stanie i chodzenie w obuwiu na wysokim obcasie dosyć szybko wywołuje wrażenie zmęczenia całych kończyn – z tego powodu wiele pań chętnie sięga po kapcie do pracy. Należy jednak pamiętać, że służą one odciążaniu nóg, dlatego powinny być zakładane jedynie w sytuacji gdy siedzi się za biurkiem, ponieważ jak wiadomo, eleganckie obuwie jest częścią reprezentatywnego stroju w miejscu pracy.

Zobacz również:

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 5182 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-21
Szybka obsługa zamówienia.
2024-06-21
Wszystko PRZBIEGŁO prawidłowo .Na pewno powrócę
pixel