Odzież w świątecznym klimacie 2020
JAKIE SĄ NAJBARDZIEJ POWSZECHNE MOTYWY NA SWETRACH?
Wzór skandynawski składa się z wielu pasków w skład, których wchodzą sploty o kształtach płatków śniegu, choinek i reniferów. Możesz wybrać takie w kolorystyce typowo świątecznej z czerwienią, zielenią, bielem i złotem lub też postawić na te w bardziej stonowanych barwach czyli szarości, bieli i czerni. Tutaj oczywiście też mogą być wplecione 'świąteczne barwy', ale będą one stanowić dodatek.
TYPOWE ŚNIEŻYNKI
Są to duże śnieżki na jednobarwnym swetrze. W świątecznych śnieżynkach będzie liczyć się to aby wyglądały one na swetrze tak jakby był on wydziergany własnoręcznie, doda to ubraniu domowego klimatu i typowo zimowego stylu.
STYL AMERYKAŃSKI
Jednym słowem na bogato. Tutaj dominować będą tylko i wyłącznie świąteczne kolory. Kolorowe kontrastowe pasy składające się ze świątecznych elementów takich jak: prezent, choinka, Mikołaj, śnieżynki, bombki i pingwiny są tym co będzie wyróżniać ten sweter z pośród innych świątecznych!
ŚWIĄTECZNE KOLORY
Jeżeli nie lubimy wzorów to nic nie szkodzi. Możesz ubrać się w jeden jednolity kolor, ale musisz wybrać barwę świąteczną. Czerwony lub zielony. Nie muszą być one jaskrawe. Mogą mieć bardziej stonowane tony - przecież nie każdy lubi pomidorową czerwień
PASKI
Paski również mogą być świąteczne! Przeplatające się kolory czerwony i zielony połączone z kolorami bardziej stonowanymi jak biały czy granatowy będą stanowić idealną świąteczną stylówkę. Paski mogą być różnej grubości: węższe i szersze, równo przeplatające się lub rozłożone bardziej dynamicznie. Patrząc na nie dzięki wybranej kolorystyce, przed oczami i tak będziesz miał Wigilię i Boże Narodzenie.
MOTYW ŚW. MIKOŁAJA, RUDOLFA I PIERNIKOWEGO CIASTKA
Jegomość ze śnieżnobiałą brodą i czerwoną czapą to znak rozpoznawalny świąt. Mikołaja można zastąpić podobizną kota czy psa a wtedy otrzymamy zmodyfikowaną wersję.
Rudolf to uśmiechnięty renifer będący pierwszym w zaprzęgu Św. Mikołaja. Na swetrach jego podobizna przedstawiana jest różnie: nosek może być wydziergany, z puszystej wełny lub stanowić odstający pompon.
Ciastek z piernika na polskich swetrach pojawił się dopiero po erze Shreka. Dorośli uwielbiają tę bajkę. A mężczyźni lubią być zabawni, więc często w ramach świątecznego dowcipkowaniaten wizerunek jest wybierany.
POMPONY ZAMIAST BOMBEK CZY ŚNIEŻEK
Jest to uroczy motyw. Sweter przestaje być płaskim elementem garderoby. Zyskuje trójwymiarowości i jednocześnie nas odmładza. Pompony już nie są tylko dla dzieci! Motyw spadającego śniegu z białych pomponików czy kolorowych bombek z pomponów jest czymś co każdemu z domowników przypadnie do gustu.
BAŁWAN
Może stanowić całą postać na swetrze lub możemy znaleźć taki, na którym będą jedynie węgielki i marchew - jego uśmiechnięta twarz. Pierwsza opcja będzie bardziej kreskówkowa, a druga bardziej stonowana.
SWETRY Z CEKINAMI
Cekiny często używane są przy aplikacjach na swetrach z motywem bombek czy świątecznych światełek. Stanowią one biżuteryjny element, który jednocześnie będzie cudownie się mienił od zapalonych światełek na prawdziwej choince.
ŚWIĄTECZNE NAPISY
Ho ho ho to chyba najbardziej sztampowy napis jaki może być! Oprócz Merry Christmas i części piosenki Jinngle Bells. To tylko jedne z wielu przykładów, ale to właśnie te angielskie klasyki zasłyszane w świątecznych filmach są najbardziej rozpoznawane i lubiane.
Do świątecznych motywów pasują swetry o klasycznym kształcie. Mogą być nieco luźniejsze, aby nie opinały sylwetki. W świątecznych swetrach nie ma podziału odnośnie prezentowanych motywów, na damskie, męski czy nawet dziecięce wzory. Są one uniwersalne, bo święta są dla wszystkich takie same - bajkowe, błyszczące i pełne zielonych choinek!
Poznaj nasze: Swetry świąteczne dla par, Swetry świąteczne damskie, Swetry świąteczne męskie, paski damskie, paski męskie