Jakie spodenki do pracy?
Latem może pojawić się zagadka, jak ubrać się do pracy w upalne dni. Rozwiązaniem mogą być spodenki damskie. Nie chodzi tu jednak o krótkie szorty dżinsowe. W miejscu zatrudnienia, gdzie panuje dresscode, lepiej postawić na długość przynajmniej do połowy uda. Najbezpieczniejsze będą modele o luźnym fasonie, na przykład bermudy, które przedostały się do mody damskiej z męskich szaf. Takie spodenki są uważane za bardziej eleganckie niż sportowe warianty. Kluczem jest jednak długość. Tę reguluje każda firma z osobna, jednak z reguły zaleca się, by wszelkie dolne elementy stroju sięgały przynajmniej do kolan.
Czy można iść w spodenkach do pracy?
Strój do pracy musi być stosowny. Dobrą wiadomością jest jednak to, że nie powinny stanowić problemu spodenki o nieco dłuższej nogawce. Można odsłaniać łydki i kolana, chociaż uda zwyczajowo się zakrywa. Ważna jest także reszta stroju. Najlepiej sięgnąć po luźniejszą, nieco dłuższą bluzkę lub dodatkową cienką narzutkę, która zasłoni ryzykowny fragment sylwetki. Pamiętaj, by zawsze stosować się do wymagań konkretnej firmy. Regulacje między przedsiębiorstwami mogą się od siebie różnić, co wpłynie na zmianę zaleceń dotyczących stroju.
Kiedy spodenki do pracy to dobry wybór?
Kolejną istotną sprawą jest charakter wykonywanych obowiązków zawodowych. O ile w biurze odsłanianie nóg może nie być mile widziane, o tyle panie pracujące na zewnątrz raczej będą mogły sobie na to pozwolić. Jeśli chodzi o regulacje BHP, nie ma przepisu, który zakazuje noszenia szortów. Zawsze jednak lepiej uwzględnić tę kwestię z pracodawcą. Jak już wyjaśniliśmy, jeśli szefostwo pozwala na noszenie spodenek do pracy w biurze, najpewniej będą to luźne, dłuższe modele, na przykład bermudy. Alternatywą sięgającą jeszcze niżej będą kuloty - spodnie odsłaniające łydkę, uważane za bardziej eleganckie. Warto wiedzieć, że firmy posiadający bardziej casualowy dresscode często pozwalają na większą swobodę w ubiorze. Wówczas dla zachowania profesjonalnego wizerunku najlepszym pomysłem będą spodnie z krótką nogawką, które:
- sięgają kolan lub nieco poniżej ich,
- są nieco bardziej formalne, pozbawione wzorów,
- nie są obcisłe,
- są wykonane z dobrej jakości materiałów, na przykład lnu, czy bawełny.
Należy pamiętać, że w większości środowisk pracy nieodpowiednie będą krótkie dżinsowe szorty. W sytuacji, gdy pracodawca nie przewiduje możliwości odsłaniania nóg, sięgnij po spódnicę lub sukienkę o klasycznym kroju lub przewiewne spodnie w kant.
Co jeszcze wziąć pod uwagę?
Poza długością i fasonem istotny może okazać się też kolor spodenek do pracy. Odradzamy modele jaskrawe, neonowe, czy wzorzyste. Dobrym rozwiązaniem będą za to wszelkie odcienie beżu, szarość, czerń, granat i biel. W odpowiednim zestawieniu sprawdzą się także pastele. Warto mieć na uwadze również gotowe zestawy, czyli spodenki i marynarkę. Jest to swego rodzaju unowocześniona wersja garnituru damskiego. To, co jednak warto podkreślić to fakt, że tego typu odzież może nie sprawdzić się podczas formalnych wystąpień. Lepiej nosić ją podczas zwykłego dnia pracy. Zadbaj także o wybór odpowiedniej tkaniny - latem zda egzamin len lub wiskoza, dobrym rozwiązaniem będzie też bawełna. Syntetyczne materiały będą sprawiać, że zaczniesz się pocić znacznie bardziej, niż nosząc te naturalne lub o naturalnym pochodzeniu.
Zobacz dostępne produkty i sprawdź inne artykuły blogowe: