Jaki rozmiary czapki wybrać?

2022-01-07

Jaki rozmiary czapki wybrać? Podstawowe informacje, które ułatwią Ci pojęcie decyzji

Rozmiary czapek to rzadko podejmowany temat. Warto jednak wiedzieć, że nakrycia głowy mogą mieć różne obwody, które czasem da się regulować. Przede wszystkim, rozmiary czapek dla dorosłych odróżniają je od modeli dziecięcych, przy których kupowaniu poświęca się więcej uwagi tej kwestii. Każda głowa ma inny obwód, co za tym idzie, niekoniecznie każdemu będzie pasowała ta sama czapka. Dużym ułatwieniem dla konsumentów jest jednak to, że często na stronie producenta mogą znaleźć tabele rozmiarów podanych w centymetrach.

Na co zwrócić uwagę wybierając rozmiary czapek?

W kwestii rozmiarów czapek warto wiedzieć, że często dostępne są tak zwane uniwersalne modele. Oznacza to, że nakrycie głowy ma uwzględnioną w projekcie regulację lub jest wykonane z elastycznego materiału, który dopasowuje się do obwodu głowy. Jest to bez wątpienia ogromne udogodnienie dla klientów. Na ogół taką informację dotyczącą rozmiarów czapek znajdziesz na stronie sklepu. Pamiętaj jednak także o tym, że nakrycia głowy z wszytą gumką mogą ulec naciągnięciu, przez co zaczną zsuwać się z głowy, z tego względu często wymagana jest odpowiednia konserwacja.

Tabela rozmiarów czapek to wielkie udogodnienie i wskazówka dla klienta

Wybierając nakrycie głowy, zwróć uwagę na tabelę rozmiarów czapek, która ułatwi Ci dokonanie słusznego wyboru. Różnice w wymiarach dotyczą nie tylko modeli dla dzieci i dorosłych, ale też kobiet i mężczyzn, czy nastolatków. Czasem zdarza się, że rozmiary czapek pokrywają się ze sobą, jednak na ogół, jeżeli produkt jest oznaczony daną kategorią, warto upewnić się co do jego wymiarów przed zakupem. Tabele rozmiarów czapek pokazują wartości obwodów konkretnych modeli, co niejednokrotnie jest standardem dla konkretnej marki. To także może stać się przydatnym wyznacznikiem, na który dobrze jest zwrócić uwagę.

Rozmiar czapki z daszkiem często można regulować

Ogromną zaletą rozmiarów czapki z daszkiem jest to, że w większości modeli możliwa jest jego regulacja, co umożliwia sprzączka, guziki lub rzep umieszczony z tyłu. Ten fakt dotyczy wariantów dla każdej grupy wiekowej, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Rozmiary czapek z daszkiem - tak zwanych bejsbolówek - są zatem kwestią uniwersalną, praktyczną. Należy jednak mieć na uwadze także głębokość nakrycia głowy, która nie jest już regulowana - może zdarzyć się tak, że obwód będzie odpowiedni, ale czapka i tak okaże się zbyt mała.

Jak zmierzyć rozmiar czapki?

Jeśli zastanawiasz się, jak zmierzyć rozmiar czapki, przygotuj miarę krawiecką. Otóż należy zmierzyć nią obwód głowy w najszerszym miejscu - tuż nad łukiem brwiowym. Pamiętaj, aby miara była na tej samej wysokości zarówno z przodu, jak i z tyłu. Wskazana wartość oznacza wymiary, jakie definiują odpowiedni dla rozmiar czapki. Teraz wystarczy zapoznać się z parametrami konkretnego modelu nakrycia głowy, który znajdziesz na stronie sklepu. Zwróć uwagę na ewentualną rozciągliwość materiału, z jakiego jest wykonana, ponieważ to również wpływa na wygodę noszenia.

Zobacz także:

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 4431 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-04
Sukienka śliczna, szybko i sprawnie
2024-03-03
Polecam
pixel