Jaką koszulkę termoaktywną damską wybrać?

2022-01-14

Dobrze dobrana odzież odgrywa ogromną rolę podczas aktywności fizycznej. Gwarantuje przede wszystkim wygodę w czasie wykonywania poszczególnych ćwiczeń, a także odpowiedni komfort cieplny. Dlatego świetnym wyborem są koszulki damskie termoaktywne, których technologia sprawdza się podczas wzmożonej aktywności.

Jak prawidłowo dobrać koszulkę termoaktywną damską?

Termoaktywne T-shirty damskie wyróżniają się na tle odzieży z innych tkanin, która sprawdzają się przy uprawianiu sportu. Aby bluzka damska termoaktywna była w pełni użyteczna, należy dobrać ją odpowiednio do kobiecej sylwetki. Wskazania producentów są jasne – taka koszulka damska termoaktywna musi dobrze przylegać do ciała, dlatego najlepiej sięgać po ubrania obcisłe. Dzięki temu T-shirty będą mogły wydajnie odprowadzać wilgoć z ciała. Jeśli wybierzemy luźne koszulki funkcyjne damskie, tkanina nie będzie odprowadzać potu, który będzie zatrzymywał się na powierzchni skóry.

Jakie tkaniny stosuje się do produkcji bluzek termoaktywnych damskich?

Termoaktywne T-shirty damskie tworzone są z nowoczesnych tkanin syntetycznych, których struktura usprawnia proces odprowadzania wydzielającego się potu. W produkcji prym tworzą między innymi:

- rhovyl wyróżnia się strukturą kapilarną, która nie wchłania potu, ale odprowadza go na zewnątrz. Technologia tej tkaniny opiera się o polichlorek winylu, który w zależności od gramatury wykorzystywany jest zarówno do produkcji koszulek termicznych damskich, jak i do koszulek termoaktywnych

- coomax stosowany w koszulkach termoaktywnych damskich zapewnia bardzo dobrą wentylację ciała, dlatego podczas aktywności czujemy delikatny przewiew i zdecydowanie większe poczucie suchej skóry w odróżnieniu od innych tkanin.

Bluzka termiczna damska – must have sportów zimowych

Uprawianie sportów zimowych, na przykład jazdy na nartach i snowboardzie wymaga zastosowania odpowiedniej odzieży zapewniającej ochronę ciała przed wychłodzeniem, które jednocześnie będą na tyle cienkie, że nie będą krępować ruchów. W takie założenia wpisują się damskie bluzki termiczne. Ich funkcją nie jest odprowadzanie wilgoci z ciała, ale zatrzymywanie ciepła. Zimą bardzo dobrze sprawdzają się damskie bluzki termiczne posiadające zarówno krótki, jak i długi rękaw.

Do jazdy na rowerze najlepiej wykorzystać koszulkę oddychającą damską

Oddychające koszulki damskie są świetną propozycją dla pań, które uprawiają sport na świeżym powietrzu, w tym do jazdy na rowerze. Taki T-shirt doskonale sprawdza się zwłaszcza latem, gdzie wzmożonemu wysiłkowi fizycznemu towarzyszy duże nasłonecznienie i wysoka temperatura powietrza. Oddychający damski T-shirt jest niezwykle przewiewny, dlatego zapewni wysoki komfort podczas jazdy.

Damskie T-shirty termoaktywne najlepiej spełniają swoje funkcje wraz z innymi elementami garderoby o identycznej technologii tkanin

Damskie koszulki oddychające są podstawowym elementem garderoby, który powinien być wykorzystany podczas uprawiania sportu. Aby zapewnić dobre warunki komfortu cieplnego dla naszego ciała, warto nabyć także inne części odzieży, stworzone z tych samych tkanin co koszulka damska termoaktywna, na przykład legginsy czy bluzy.

Zobacz również:

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 4753 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-22
Szybko i bez przeszkód
2024-04-22
Bez zastrzezen!
pixel