Jak usunąć rdzę z ubrania?

2021-07-31
Jak usunąć rdzę z ubrania?

JAK USUNĄĆ RDZĘ Z UBRANIA? KILKA DOMOWYCH I SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW

Plama z rdzy na Twoim ulubionym ubraniu? Zastanawiasz się jak ją usunąć Jest kilka domowych sposobów do walki z takim uporczywym zabrudzeniem.

Zanim jednak przystąpisz do usuwania rdzy, warto poznać skład materiału, jego zalecenia dotyczące prania wskazane na metce i wykonać test na małym skrawku, w niewidocznym miejscu. Wszystko to dlatego, aby zapobiec ewentualnemu uszkodzeniu tkaniny. Niektóre tkaniny są bowiem zbyt delikatne dla danego typu środka. W ten sam sposób powinniśmy postąpić, gdy zdecydujemy się na usuniecie plamy z rdzy czy każdej innej za pomocą dedykowanego detergentu. Jeśli masz wątpliwości co to tkaniny i jej reakcji to możesz skorzystać z pomocy profesjonalnych pralni ubrań.

Jak usunąć rdzę z ubrania w domowych warunkach? Jest to jak najbardziej możliwe. Przedstawimy poniżej trzy najczęściej wykorzystywane metody. Każda z nich opiera się na kuchennym produkcie, który zwykle jest w każdym domu.

Pierwsza metoda w temacie „jak usunąć rdzę z tkaniny?” to wykorzystanie soku z cytryny lub kwasku cytrynowego czasem też z dodatkiem soli. Wyciskamy sok z cytryny, usuwamy wszelkie pestki i cząsteczki cytryny. Następnie w soku zamaczamy plamę z rdzy i następnie pierzemy ubranie w normalnych warunkach. Jeśli plama z rdzy nie zostanie usunięta całkowicie po pierwszym praniu to możemy czynność powtórzyć raz jeszcze. Sposób ten można wówczas zmodyfikować o sól kuchenną. Ponownie moczymy plamę z rdzy w soku cytrynowym, następnie zasypujemy solą i odstawiamy na 1 godzinę – najlepiej w słoneczne miejsce – do wyschnięcia. Po tym czasie ponownie pierzemy ubranie. Sok z cytryny to też doskonały sposób na zabrudzenia z trawy.

Buty na obcasach

Botki damskie

DRUGI POMOCNY I DOMOWY SPOSÓB NA PLAMĘ Z RDZY?

Tym razem wykorzystamy kuchenny produkt jakim jest proszek do pieczenia. Plamę z rdzy należy natrzeć proszkiem i następnie zwyczajowo uprać. Czynność natarcia możemy wykonać używając do tego czystej ściereczki.

Kolejny sposób na usuniecie plamy z rdzy na ubraniu to wykorzystanie produktów nabiału jak: maślanka czy kefir.

Nakładamy np.: maślankę na plamę z rdzy i również pierzemy ubranie. Przy każdym ze wskazanych sposobów należy starać się nakładać produkt wyłącznie na powierzchnię plamy, unikając jego rozprzestrzenieniu się na pozostałą część tkaniny.

Joggery męskie

Joggery damskie

JAK USUNĄĆ RDZĘ Z UBRANIA? CO JEST NIEWSKAZANE I NA CO ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ

Najlepiej wdrożyć wszelkie czynności związane z usuwaniem plamy z rdzy jak najszybciej. Zdecydowanie łatwej jest radzić sobie ze świeżą plamą. Kolejna wskazówka to unikanie przecierania plamy z rdzy wilgotną ściereczką – jak to często odruchowo wykonujemy, gdy ubrudzimy ubranie. Skutkować to może pogorszeniem stanu rzeczy. Absolutnie nie wolno również przeprasować tkaniny z plamą z rdzy. Spowoduje to bowiem większe utrwalenie plamy pod wpływem wysokiej temperatury.

Polecamy również zapoznać się z artykułami poniżej:

Jak usunąć plamy z długopisu?

Ubieraj się klasycznie

Wiązanie sznurówek - różne sposoby

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 4994 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-26
Super klapki bardzo wygodne i bardzo ładne gorąco polecam:)
2024-05-25
Super
pixel