Jak ubrać się na koncert świąteczny?

2022-12-09
Jak ubrać się na koncert świąteczny?

Czym kierować się w doborze stylizacji na muzyczne wydarzenie świąteczne?

Koncerty świąteczne organizowane są w grudniu i styczniu, gdy wciąż odczuwamy atmosferę Bożego Narodzenia. Tego rodzaju wydarzenia kulturalne cieszą się dużym uznaniem, warto zatem dopasować swój ubiór do okazji i charakteru eventu. Wielu stylistów podkreśla, że należy wciąż pod uwagę kilka kwestii: miejsce, gdzie wydarzenie się odbywa, jego charakter, jak również poziom naszego komfortu. Jednak najczęściej są to wydarzenia o eleganckim wydźwięku, dlatego w tę stronę powinna iść nasza stylizacja. Poniżej zawarliśmy garść praktycznych wskazówek, jak ubrać się na koncert świąteczny w zależności od miejsca, gdzie wydarzenie się odbywa. Zachęcamy do lektury!

- Swetry świąteczne

- Sukienki świąteczne

Propozycje outfitów na świąteczne widowisko w teatrze, operze i filharmonii

Wiele świątecznych koncertów organizowanych jest w miejscach dobrze do tego przystosowanym pod względem akustycznym, czyli w operach, filharmoniach, halach koncertowych, ale także w teatrze. W tego rodzaju miejscach panuje pewnego rodzaju etykieta i dress code. Zatem nasz strój powinien być wytworny, podkreślając tym samym rangę wydarzenia. Panowie mogą zastosować garnitur, najlepiej w jednolitym odcieniu, na przykład granatowym, czarnym, czy grafitowym, do których będzie dobrana jednobarwna koszula i odpowiedni krawat. Jeśli wydarzenie odbywa się wieczorem, panowie mogą założyć również smoking, koniecznie z muszką, co rewelacyjnie sprawdza się w wytwornych operach, czy filharmoniach wieczorową porą. Panie mają znacznie więcej możliwości, ponieważ mogą wykorzystać zarówno spodnie, jak i spódnice oraz sukienki. Pierwszy z wymienionych elementów garderoby powinien być wyraźnie elegancki, najlepiej prasowany na kant, do którego dobierzemy pasującą marynarkę i elegancką białą bluzkę. Z kolei sukienki i spódnice powinny sięgać za lub do połowy kolana. Ponadto powinno unikać się odsłaniania ramion i obszernych dekoltów, które nie są mile widziane w takich miejscach.

- Zestawy świąteczne

- Zakolanówki świąteczne

Co założyć na koncert świąteczny odbywający się w kościele?

Wiele wydarzeń kulturalnych o tematyce świątecznej organizowana jest w kościele – jak przygotować nasz ubiór na taką okazję? Obiekty sakralne nie są aż tak wytworne, jak opera, czy filharmonia, jednakże koncerty świąteczne uważane są za równie wyjątkowe wydarzenie, na które warto ubrać się elegancko. Nie muszą to być kreacje wieczorowe, ale dobrze zastosować oficjalną stylizację. Co istotne, w kościołach jest dosyć chłodno, dlatego polecamy zastosować eleganckie okrycie wierzchnie, na przykład płaszcz, do którego dobierzemy wytworny szal i nakrycie głowy.

- Grający sweter świąteczny – ubranie na wyjątkowe okazje!

- Jaka koszula na wigilię?

Zainspiruj się z Escoli!

Podczas świątecznego koncertu dobrze sprawdzi się odzież utrzymana w klimacie wydarzenia, ale należy jednak zaznaczyć, że dotyczy to eventów odbywających się w nieco mniej formalnej atmosferze. Wtedy można założyć sweter świąteczny, a panie mogą ubrać także sukienkę świąteczną. Oba elementy garderoby w wielu wersjach kolorystycznych można znaleźć w naszym internetowym butiku.

Zobacz również:

- W czym iść na wigilię firmową?

- Co wyróżnia sukienkę świąteczną z zakolanówkami?

- Jak wykorzystać w stylizacjach sukienkę w świąteczną kratę?

- Czym wyróżnia się śmieszny sweter świąteczny?

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 4404 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-01
Wszystko ok
2024-03-01
Jestem bardzo zadowolona
pixel