Jak rozciągnąć czapkę full cap?

2023-05-27
Jak rozciągnąć czapkę full cap?

Sposób na to, jak rozciągnąć czapkę full cap jest stosunkowo prosty - wystarczy zagotować wodę, a następnie przytrzymać rondo nad parą przez około minutę. Po tym czasie możesz odsunąć nakrycie głowy na trzydzieści sekund. Mimo tej możliwości, ze względu na charakterystykę czapki full cap, zachęcamy do zakupu modelu dopasowanego do obwodu Twojej głowy. W ten sposób zyskasz pewność, że będzie ona jak najlepiej dobrana, to jest, nie będzie zsuwać Ci się na oczu.

Wykorzystaj kuliste przedmioty, które pomogą w rozciąganiu nakrycia głowy

Warto posłużyć się także nieco inną metodą – całą czapkę należy wtedy spryskać wodą i umieścić na kulistym przedmiocie o wielkości większej niż nasza głowa. Może to być na przykład piłka do koszykówki. W takiej pozycji pozostawiamy ją do całkowietego wyschnięcia, przez co materiał niejako zapamięta swoje położenie, a jej obwód się powiększy. Nieco dłużej trwa metoda polegająca na naciąganiu materiału ze wszystkich stron kilka razy dziennie. Wtedy tkanina się nieco rozbije, a nakrycie głowy będzie znacznie wygodniejsze w noszeniu. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze możliwe jest idealne rozciągnięcie czapki, a niektóre materiały mogą nie być odpowiednie do tego procesu. Jeśli jesteś niezdecydowany lub obawiasz się uszkodzenia czapki, zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą.

Jak się nazywa czapka bez regulacji?

Model bez regulowanego obwodu to właśnie czapka full cap. Jeśli wystąpi konieczność jej rozciągnięcia lub odgięcia, możesz sięgnąć po domowe sposoby, które często opierają się na wykorzystaniu pary wodnej. Są to proste i nieszkodliwe dla struktury nakrycia głowy metody, które warto zapamiętać na wszelki wypadek. Ważne jest jednak to, by podczas trzymania czapki nad gorącą wodą być na tyle ostrożnym, by uniknąć ewentualnych poparzeń. Najbezpieczniej będzie trzymać dany model za daszek. Istotne jest też to, by nie zanurzać nakrycia głowy w cieczy, a zamiast tego wystawić je na działanie oparów.

Sprawdź dostępne produkty i zapoznaj się z innymi artykułami blogowymi:

- Czapki damskie

- Czapki damskie z daszkiem

- Czarna czapka damska

- Czapki zimowe damskie

- Jaki kolor czapki na słońce?

- Jaka czapka do karmelowego płaszcza?

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 4743 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-22
Usługi na najwyższym poziomie , doskonała komunikacja , szybkość realizacji , SUPER, polecam
2024-04-21
Przesyłka bardzo szybka zamówione buty już były u mnie na drugi dzień,za ta cene super buty ,bardzo wygodne,swietnie leżą na stopie.Polecam
pixel