Jak przechowywać buty w szafie?

2023-02-20
Jak przechowywać buty w szafie?

W jaki sposób odpowiednio przechowywać obuwie w szafie?

Na stan naszego obuwia wpływ ma nie tylko codzienne użytkowanie i pielęgnacja, ale także odpowiedni sposób przechowywania. W wielu mieszkaniach, zwłaszcza w tych małych mamy do czynienia ze składowaniem butów w jednej szafie, gdzie nierzadko jedną parę umieszcza się na drugiej. Nie brakuje jednak praktycznych rad dotyczących sposobu organizacji przestrzeni, co pozwoli uporządkować naszą garderobę, a przy tym żywotność poszczególnych modeli będzie znacznie przedłużona. Co istotne, należy zwrócić uwagę nie tylko na sam sposób składowania obuwia, ale także na jego przygotowanie do odłożenia na półkę. Dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik, w jaki sposób o nie zadbać. Zachęcamy do lektury!

Zadbaj o odpowiednią organizację swojej szafy

Podstawa to wybór dobrego miejsca do przechowywania butów – szafa jest tutaj najlepszym rozwiązaniem. Należy jednak zaznaczyć, że powinna być umiejscowiona z dala od bezpośredniego źródła ciepła, na przykład grzejnika, ponieważ wyższa temperatura mogłaby doprowadzić do rozklejania się elementów budujących but, przez co może dojść do jego uszkodzenia. Dzięki temu eliminujemy także rozwój szkodliwych drobnoustrojów. Nie zaleca się układania modeli jeden na drugim. Najlepiej wykorzystać do tego pudełka, gdzie każda para znajdzie swoje miejsce. Najprostsze rozwiązanie to zostawienie pudełka po zakupie obuwia, ponieważ po zakończonym sezonie możemy umieścić je w dedykowanym opakowaniu. Możemy również z łatwością kupić mocne pudełka wykonane z tworzyw sztucznych, które przeważnie są transparentne. W zależności od ich rodzaju mogą być otwierane od góry, ale także od frontu, co znacznie ułatwia wyciąganie interesującej nas pary, a tym samym utrzymanie porządku. Warto dodać, że w tym przypadku pudełka można nakładać jedno na drugie, bez obaw o powstawanie zniekształceń. Przestrzeń w szafie możemy maksymalnie wykorzystać dzięki zastosowaniu specjalnych koszy zawieszanych po wewnętrznej stronie drzwi, gdzie można kilka dodatkowych par butów.

Buty do przechowywania muszą być czyste i dobrze wysuszone

W szafie przechowujemy wyłącznie buty wyczyszczone i osuszone. W ten sposób eliminujemy dodatkowy czynnik wprowadzający nieporządek, ponadto dzięki temu buty nie ulegają uszkodzeniom. Najlepiej przed schowaniem każdą parę dokładnie oczyścić z wykorzystaniem wilgotnej ściereczki, trudniejsze zabrudzenia wyeliminujemy za pomocą dedykowanych preparatów. Niezwykle ważne jest także to, aby pozostawić buty do całkowitego wyschnięcia, ponieważ w przeciwnym razie z czasem może powstać przykry zapach w naszej szafie, co w ostateczności mogłoby nawet doprowadzić do uszkodzenia butów.

Wykorzystaj prawidła

Jeśli mamy skórzane obuwie, może zajść konieczność wykorzystania prawideł. Mają one za zadanie ograniczyć odkształcanie się butów, co stosuje się w przypadku oksfordów, czy mokasynów. W ten sposób umieszcza się je w pudełkach, dzięki czemu nawet po dłuższym przechowywaniu wyglądają jak nowe.

Zobacz dostępne produkty i zapoznaj się z innymi wpisami blogowymi:

- Obuwie damskie

- Buty sportowe damskie

- Buty wsuwne slip on

- Jakie są rodzaje butów sportowych?

- Jak nazywają się buty bez palców?

- Jakie buty na lato do biura?

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 4431 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-03
Polecam
2024-03-03
Zamówienie przyszło szybciej niż sugerowano :) Polecam!
pixel