Jak powinno się nosić beret?

2022-12-08
Jak powinno się nosić beret?

Beret – jedno nakrycie głowy, wiele możliwości noszenia

Nakrycie głowy zwane beretem znane jest od dziesiątek lat. Początkowo były to typowo męskie dodatki, które z czasem stały się elementem stroju wielu formacji wojskowych, co dobrze widzimy do dziś. Berety noszone powszechnie do ubioru codziennego są domeną pań – takie kompozycje są bardzo kobiece i stylowe, przez co panie wyglądają rewelacyjnie. Wyróżniają się one swoim wyglądem, a mianowicie pozbawione są daszka i otoka – całość materiału jest miękka i swobodnie układa się na powierzchni głowy. Na szczycie widoczny jest niewielki ogonek, zwany antenką. Jak łączyć je w stylizacjach? Tego dowiecie się z naszego najnowszego artykułu!

- Czapki Woolk

- Czapki damskie

Komu pasuje nakrycie głowy typu beret?

Styliści wskazują, że beret pasuje do każdego kształtu twarzy, dlatego spokojnie mogą sięgać po to nakrycie głowy panie z okrągłą twarzą, ale także wydłużoną. Wiele w tej kwestii zależy od sposobu noszenia, jak i koloru wybranego przez nas modelu, ponadto idealnie łączą się zarówno z krótkimi, jak i długimi włosami. Sposobów noszenia tego rodzaju nakrycia głowy jest bardzo dużo – najczęściej panie zakładają je prosto na głowę, co pozwala na podkreślenie grzywki. Można również nosić je w sposób zawadiacki, przechylając je na jedną ze stron, uzyskując tym samym efekt asymetryczny. Beret zakładany jest również na tak zwaną „pieczarkę” oraz „naleśnika” w zależności od charakteru kompozycji, jaki chcemy uzyskać. Jak widać, jest to uniwersalne nakrycie głowy, które pozwala nam bawić się modą.

- Czapki zimowe damskie

- Szara czapka damska

Włącz je do stylizacji w stylu francuskim!

Berety kojarzone są z ubiorem rodem z Francji – w istocie tego rodzaju nakrycia głowy mają rodowód francuski, na co wskazuje ich źródłosłów, czyli berret, a następnie béret. Panie mogą zatem stworzyć kompozycje oparte na stylistyce prowansalskiej. Dlatego warto połączyć je z ciemnymi spodniami, bluzką w biało-granatowe pasy, do których dobierzemy czerwoną chustkę zawiązywaną na boczny supeł. Najlepiej sprawdzi się tutaj czarny beret, który będzie korespondował z odcieniem dolnych elementów garderoby, tworząc tym samym spójną i efektowną kompozycję.

- Czarna czapka damska

- Czapki świąteczne

Jak wybrać dobre eleganckie nakrycie głowy?

Wybór beretu do stylizacji powinien być podyktowany głównie efektem, jaki chcemy uzyskać, ponieważ jak zaznaczyliśmy wcześniej, tego rodzaju nakrycie głowy pasuje każdemu! Na topie są ostatnio modele wykonane ze skórzanych materiałów, pozwalające stworzyć outfity z lekkim pazurem. Jeśli jednak chcemy, aby nasz strój był elegancki, postawmy na miękkie, wełniane berety w jednolitych barwach.

Zobacz także:

- Jaki kolor czapki do szarej kurtki?

- Jak dobrać kolor czapki do twarzy?

- Jak nosić męską czapkę?

- Jaka czapka do małej twarzy?

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 4395 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-01
Bez zastrzeżeń
2024-02-29
wszystko ok
pixel