Jak dobrać rozmiar klapek?

2022-02-07
Jak dobrać rozmiar klapek?

Każdy z nas wie, że podczas wyboru odpowiedniego obuwia kluczowe jest dostosowanie konkretnego modelu do wymiarów stóp. Dotyczy to każdego typu obuwia, także tego, jak dobrać rozmiar klapek. Dobrej jakości wygodne i dopasowane obuwie będzie szczególnie użyteczne latem, gdy pragniemy zadać szyku w czasie spacerów czy spotkań ze znajomymi. Decyzja o tym, jak dobrać rozmiar klapek jest istotna także z punktu widzenia obuwia, które zabieramy na wakacje. Musi być one komfortowe, nie powodować otarć podczas zwiedzania i długiego spacerowania oraz co równie ważne – prezentować się doskonale na stopie. Dlatego przygotowaliśmy najnowszy wpis z praktycznymi wskazówkami, jak dobrać rozmiar klapek.

Odpowiednio przeprowadzone pomiary stopy są niezwykle przydatne w tym, jak dobrać rozmiar klapek

W tym, jak dobrać rozmiar klapek oferowanych na przykład przez sklepy internetowe przydatne okażą się pomiary stopy. Z łatwością wykonamy je w warunkach domowych, co zestawiliśmy w kilku krokach:

- na kartce papieru (najlepiej formatu A4) stawiamy stopę, która ma być odrysowana. Musimy stać spokojnie i nie dociskać nadmiernie stopy do kartki

- obrysowanie stopy najlepiej zlecić drugiej osobie, dzięki czemu wynik nie będzie zafałszowany – robiąc to samemu, dociskamy mocniej stopę do kartki papieru, przez co do finalnego pomiaru dodawanych jest nawet kilkanaście milimetrów

- odrysowaną stopę możemy zmierzyć. W tym celu należy poprowadzić linię od środkowego punktu krawędzi piąty aż do najwyższego punktu palucha.

Inną metodą, jak dobrać rozmiar klapek jest zmierzenie wkładki w butach, w których najczęściej chodzimy – taki pomiar jest najdokładniejszy.

Dodatkowe oznaczenia na wkładce przydatne w tym, jak dobrać rozmiar klapek

Większość marek obuwia sprzedawanych w sklepach internetowych nie podaje szerokości klapek. Dlatego pomocne w tym, jak dobrać rozmiar klapek są dodatkowe oznaczenia, które coraz częściej producenci umieszczają na wkładce. Jeden z topowych producentów niemieckich klapek stosuje oznaczenia w postaci piktogramów. Jeśli na wkładce znajduje się symbol zamalowanej stopy, taki model klapek polecany jest osobom, które posiadają szeroką stopę. Z kolei dla osób z wąskimi stopami dedykowane są klapki z niezamalowanym symbolem stopy. Takie oznaczenia znacznie ułatwiają dobór rozmiaru klapek także pod względem ich szerokości, co jest niezwykle ważne dla komfortu stóp.

Zobacz również:

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 5299 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-13
Ok
2024-07-13
Super
pixel