Jak dbać o buty na zimę?

2021-07-31
Jak dbać o buty na zimę?

ZACZNIJMY OD PODSTAW - ZAKUP OBUWIA NA SEZON ZIMOWY

Po pierwsze pamiętaj, by jeszcze przed założeniem butów je zaimpregnować. Początkowe spryskanie ich specjalistycznym specyfikiem ma na celu po pierwsze ochronę koloru, a po drugie ochronę przed zabrudzeniem i przemoczeniem.

Zaimpregnowane buty zimowe nawet po zabrudzeniu będą łatwiejsze w czyszczeniu, bo brud nie będzie tak szybko wsiąkał. Dodatkowo impregnat na krótką metę pomaga butom zimowym być odpornym na przemoczenie, dlatego specyfiki te należy stosować regularnie, zazwyczaj oznacza to raz w tygodniu (należy upewnić się każdorazowo z zaleceniami producenta obuwia oraz impregnatu). Impregnuje się buty czyste i suche, więc przed każdym spryskaniem aerozolem pamiętajmy o wcześniejszym przygotowaniu butów zimowych o ich przygotowanie.

WALKA Z PRZEMOCZENIEM OBUWIA

Gdy już doszło do przemoczenia butów zimowych pamiętaj aby nie umieszczać ich zaraz obok źródła ciepła, bo w ten sposób możesz je tylko zniszczyć - wypaczyć i spowodować zacieki.

Najlepszą metodą jest włożenie do środka gazet lub papieru ( nawet ręczników papierowych) i wymiana ich co pewien czas, w pierwszym okresie intensywniej i z czasem rzadziej, utrzymując w pokojowych temperaturach. W ten sposób będziemy je suszyć w miarę możliwości w nie inwazyjny sposób. Dodatkowo upychając w środku gazetę pomożemy butom zimowym na zachowanie kształtu.

Warto poznać nasze: trapery damskiekalosze dla kobietśniegowce damskie

BIAŁE ZACIEKI Z SOLI NA OBUWIU ZIMOWYM

Warto pamiętać o regularnej impregnacji, czy też natłuszczaniu (zgodnie z zaleceniami producenta danego obuwia). Warto wraz zakupem butów zimowych zaopatrzyć się również w preparat do czyszczenia z soli na obuwiu. Jeśli o tym zapomnimy to jest kilka domowych metod, aby pozbyć się plam z soli:

• Wilgotna ściereczka

• Woda z octem

Cały proces zaczynamy od tego, aby buty wytrzeć suchą gąbką lub szczotką i w ten sposób pozbyć się nadmiaru soli z wierzchu. Następnie przystępujemy do czyszczenia wyżej wymienionymi specyfikami. Możesz również zamiast ścierki użyć delikatnej szczotki zamoczonej w ciepłej wodzie z mydłem. Pamiętaj aby po wyczyszczeniu mydłem przetrzeć but wilgotną szmatką. Bardzo ważne jest także, aby upewnić się najpierw, że dany rodzaj obuwia, może być w taki sposób czyszczony, ze względu na materiał, z jakiego jest wykonany. Na koniec pozostaw zimowe buty do wyschnięcia.

W ofercie posiadamy również: trapery męskie

PAMIĘTAJ O REGULARNYM CZYSZCZENIU OBUWIA

Zimowe buty, jak każde inne potrzebują czyszczenia. Zimowe obuwie jednak w szczególności wymaga regularnego czyszczenia. Tylko w taki sposób buty będą wyglądać dobrze przez długi czas. Czyszcząc regularnie buty z osadzonych na nich np. resztkach błota sprawisz, że zimowe obuwie dłużej nie straci swojego koloru. A impregnując je odpowiednie sprawisz, że nie będą chłonąć wody, brudu, soli lub piasku.

Do czyszczenia butów zimowych z weluru polecamy zakupić specjalną piankę czyszczącą. Do butów ze skóry naturalnej najlepiej jest pamiętać o ich regularnym natłuszczaniu, a przy butach syntetycznych trzeba pamiętać o zakupie preparatu dedykowanym tego rodzaju butów. Obuwie z eko skóry nie przyjmie tłuszczu, a tym bardziej pianki. Najlepiej sprawdzi się w tej roli spray impregnat. Dodatkowo spraye impregnujące sprawdzą się także przy welurze, nubuku, ozdobnych elementach z futerka. Nim zaczniesz czyszczenia, czy też impregnację, zawsze najpierw upewnij się z zaleceniami producentów, jak należy te czynności wykonać właściwie, by w żaden sposób nie uszkodzić obuwia.

Warto pamiętać, że regularne czyszczenie i impregnowanie obuwia zimowego sprawi, że buty będą nie tylko wyglądać dobrze, ale także będą odporniejsze na trudne zimowe warunki.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 5158 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
Produkty dobrej jakości, wygląd identyczny jak na zdjęciach, szybka dostawa i zwroty, również bez problemowy zwrot pieniędzy. Polecam zwłaszcza sukienki letnie w kwiaty niemnące i one size.
2024-06-16
Ok
pixel