Dokąd powinien sięgać męski T-shirt?

2023-05-25
Dokąd powinien sięgać męski T-shirt?

Dokąd powinien sięgać męski T-shirt? Czy są w tym zakresie jakieś wytyczne?

Męski T-shirt to baza każdej garderoby. Może być wykorzystany do wielu stylizacji, pod warunkiem, że zadbamy o jego bardzo dobrą jakość oraz odpowiednie proporcje, fason oraz długość.

Prawidłowo dobrany T-shirt męski wygląda estetycznie i podkreśla walory sylwetki, a ukrywa jej mankamenty, jeśli tylko będziemy trzymać się następujących zasad:

- linia ramion męskiej koszulki nie powinna być zbyt krótka w stosunku do ramion, ani też zbyt długa, tak aby T-shirt zbytnio nie poszerzał sylwetki. Najlepiej jak kończy się idealnie wzdłuż linii ramion;

- długość T-shirtu męskiego – najlepiej jak sięga do wysokości talii lub delikatnie poniżej jej linii. To optymalna i najbardziej powszechna długość męskich koszulek, bardzo uniwersalna. Oczywiście dostępne są także zdecydowanie dłuższe T-shirty, które wykorzystywane są najczęściej w kolekcjach mody streat-owej, hip-hopowej;

- fason, czyli konstrukcja koszulki męskiej – zależy od osobistych preferencji, stylu ubioru oraz samej sylwetki osoby noszącej. Mamy do wyboru: koszulki o regularnym fasonie (regular fit), koszulki dopasowane do ciała (slim fit) oraz o kroju oversizowym.

Długość koszulki męskiej a wzrost – czym się kierować?

Przyjmuje się, że osoba o niskim wzroście, czyli w przypadku mężczyzn do 170 cm lepiej wygląda w krótszych koszulkach sięgających do talii, albo nieco poniżej jej linii. Długa koszulka w tym przypadku działa niekorzystnie na sylwetkę, bowiem optycznie ją skraca i zaburza proporcje.

Mężczyźni o wzroście w przedziale 170-180 cm, czyli średnim wzroście również powinni nosić standardową długość T-shirtu. Jest najbardziej optymalna.

Mężczyźni wysocy, powyżej 180 cm wzrostu mogą pozwolić sobie na dłuższe koszulki, dzięki temu zrównoważą proporcje ciała.

Każdorazowo dobierając długość T-shirtu należy kierować się rozmiarami producenta i odpowiadającymi im wymiarami – zazwyczaj dostępne są w tabelarycznej formie na stronie internetowej producenta czy też sklepu. Należy dokonać pomiaru obwodu: klatki piersiowej, talii i bioder.

Zobacz dostępne produkty i sprawdź inne wpisy blogowe:

- T-shirty męskie

- T-shirty męskie z nadrukiem

- Koszulki polo męskie

- Białe T-shirty męskie

- Jak nosić za duży T-shirt?

- Jaki męski T-shirt do marynarki wybrać?

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 4431 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-03
Transakcja szybka, ładnie zapakowane produkty. Jestem zadowolona z zakupu.
2024-03-03
Zamówienie przyszło szybciej niż sugerowano :) Polecam!
pixel